Pomaháme Vám prodávat
Elektronická evidence tržeb

 

Co potřebuji

 

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ

pro přenos dat na server Finanční správy a obdržení jedinečného kódu.

    

ZAŘÍZENÍ - POKLADNU

která umí tržbu zaevidovat, spojit se s Finanční správou, odeslat údaje o tržbě, přijmout jedinečný kód a vytisknout účtenku pro zákazníka.

 

REGISTRACI

na Finančním úřadě. Před zahájením evidence tržeb musí podnikatel požádat o vydání certifikátu. Certifikát je nutný pro každou pokladnu, na které se eviduje tržba.

 

DODAVARELE SE SERVISEM

který Vám pokladnu nejen prodá, ale i opraví nebo zapůjčí pokladnu po dobu opravy.

 

Podle vybavení pokladního místa pokladnou , můžeme je rozdělit do několika skupin.

 

1. Obchod

Pokladní místo je zařízeno klasickou či dotykovou pokladnou, nebo počítačovou pokladnou s pokladním programem. Každá poklada musí být připojitelná k internetu. Buď kabelem, bezdrátově přes WiFi nebo pomocí SIMM karty na mobilní internet. Rozměrově je zde místo pro standardní pokladní zásuvku. Tlačítková klávesnice nebo dotykový displej nemusí mít zvýšenou odolnost proti prachu a vodě. Pro zrychlení prodeje lze k pokladně připojit snímač čárových kódů a váhu. Napájení je z eletrické sítě 230 V a případné výpadky napájení lze řešit záložním zdojem o potřebné kapacitě.

 

2. Restaurace

Pokladna pro restauraci, bar nebo bufet má jiné vlastnosti než pro obchod. Požadujeme klávesnici nebo dotykový displej s vyšší odolností proti prachu a vodě. Pro jednododušší prodej je vhodná klávesnice s větším počtem kláves. V restauracích prodáváme na stoly nebo účty. Aby mohl zákazník zaplatit i při výpadku napájení, je důležité mít záložní zdroj napájení o dostatečné kapacitě. Pro splnění podmínek EET musí být připojitelná k internetu. Kabelem, bezdrátově přes WiFi nebo pomocí SIMM karty na mobilní internet. Pokladní zásuvka je vhodná jen v provozovnách s pultovým prodejem.

 

3. Řemesla a služby 

Zde bude záležet, kde se inkasuje platba za služby. Ve stálé provozovně lze použít pokladnu pro obchod. Pokud se za zákazníkem vyjíždí a platba přebírá u zákazníka, je vhodné použít malou mobilní pokladnu. Aby vyhověla požadavkům EET, měla by mít možnost připojení k mobilnímu internetu, to znamená, musí mít slot na SIMM kartu. Pro náročnější aplikace je možné použít tablet se SIMM kartou a mobilní tiskárnu. Vše musí mít potřebnou kapacitu baterie. Pokladní zásuvka se připojuje pouze ve stálých provozovnách.

 

4. Mobilní prodej

Na tržištích většinou bývá k dispozici napájení 230 V, zde lze použít obchodní pokladnu. Tam kde není možnost napájení z eletrické sítě, lze použít pokladnu napájenou z vnitřního akumulátoru. Pokud rozvažíme zboží a prodaváme z auta, potřebujeme mobilní pokladnu, nebo pokladnu napájenou z autobaterie. Měnič napětí vytvoří z autobaterie napětí 230 V. Mobilní připojení k internetu lze vyřešit slotem na SIMM kartu. Další možností je požádat o povolení evidovat tržbu ve Zjedodušeném režimu. To znamená, zasílat údaje o evidované tržbě nejpozději do 5 dnů od uskutečnění evidované tržby. Účtenky budete vydávat stejně, ale jak přijedete na firmu, připojíte pokladnu k internetu a odešlete účtenky najednou na server správce daně.

 

 

Obchod Restaurace
Řemesla a služby Mobilní prodej